Retro dükkan ürün ve hizmetler 2019 yılında İstanbul’da kurulmuş olup, www.retrodukkan.com adresli
websitesi üzerinden E-Ticaret hizmeti vermeye devam etmektedir. Retro dükkan ürün ve hizmetler, faaliyet gösterdiği ilk günden bu yana
sloganı ile E-Ticaret sektöründeki çalışmalarına azami gayret ve
verimlilik ile devam etmektedir.

Nereden yola çıktık?

Etrafınızda tanıdığınız ve de özellikle belirli yaşın üzerinde olan birçok insanda eskiye dair özlemler gözlemlemişsinizdir.Kimi zaman kullanılan eşyalar /arabalar/filmler /mekanlar kimi zaman da yaşanan zaman dilimleri özlenir.Esasında ilerleyen teknoloji ile insan konforunun artması hayatımızı kolaylaştırsa da insan ruhu nedense basitliğe /doğala /eskiye doğru meyleder.

Bunun analizini psikologlara bırakmak gerekse de bu özlemi duyanların sayısı hiç de az değil ve bu insanların satın alma davranışlarını etkiliyor. Bunu en güzel retro/vintage moda akımlarında görebiliriz. Dönem dönem duyarız biliriz ki 60ların 70lerin giyim tarzı tekrar popüler olmuş. Kendim de bu hisleri duyan biri olarak bana eskiyi hatırlatan objelere hep ilgim olmuştur.

Adı nostalji/Retro/vintage/efemera/antika her ne olursa olsun bu tür objelere ilgi duyan koleksiyonerlere veya araştırma amaçlı kullanmak isteyen ya da değişik hediyeler arayan bizim de içinde olduğumuz bu kitle için bir site kurmaya ve ürün alışverişi sağlamaya karar verdik.
İşte retrodukkan.com u açmamızın hikayesi. Umarım uzun ömürlü olur.

Bu sitede neler bulacaksınız ?

  • Nostaljik hediye çeşitleri
  • Long Play /Plaklar
  • Eski Gazete ve dergiler
  • Film afişleri
  • Retro ürünler
X